Pedagogická a sociálna akadémia Prešov


Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Školský rok 2007/2008

Úspechy žiakov


Úspechy našich žiakov v školskom roku 2007/2008 na rôznych súťažiach a prehliadkach:


  • Október 2007


Koncert v kaviarni Viktória

V dňoch 02.10.2007 a 16.10.2007 sa uskutočnil koncert našich žiakov v kaviarni Viktória. Vystúpenia sa konali v spolupráci s PKO a stali sa tak súčaťou Prešovskej hudobnej jesene. Diváci mali možnosť ohodnotiť inštrumentálne a vokálne schopnosti našich žiakov.

fotogaléria



Dňa 24.10.2007 naši žiaci potešili obyvateľov Domova dôchodcov na Veselej ulici v Prešove programom pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

fotogaléria



Ako chutí soľ

Divadelný súbor Abodka vystúpil prvýkrát s novým predstavením "Ako chutí soľ " pred súťažiacimi Krajského kola Olympiády slovenského jazyka a literatúry, ktorá sa uskutočnila dňa 26.10.2007 na pôde PaSA.

fotogaléria



Školské kolo v šplhu
1. miesto - P. Pasternáková (3.C)
2. miesto - L. Mikitová (2.D)
3. miesto - A. Kosturová (3.A)



  • November 2007


Súťaž v preskoku cez švihadlo, dvojboj
- školské kolo
1. miesto - L. Mikitová (2.D)
2. miesto - M. Ďuricová (2.B)
3. miesto - M. Kozmová (3.C)


Ozveny leta - literárna súťaž

V literárnej súťaži Ozveny leta, organizovanej ABC centrom, boli ocenené práce našich šikovných dievčat:
V. Stariňáková (1.C), V. Komárová (1.D), B. Kostková - Zelinová (2.B) a M. Andrašiová (3.D).


Svet okolo nás
Dňa 21.11.2007 bol slávnostne otvorený jubilejný X. ročník prehliadky výtvarnej tvorby detí materských škôl - Svet okolo nás. Táto prehliadka sa konala pod záštitou Ministerstva školstva za organizačnej spolupráce Krajského školského úradu a Pedagogickej a sociálnej akadémie v Prešove.

fotogaléria




  • Január 2008


Spevácka súťaž - školské kolo
ľudová pieseň
1. miesto - B. Krivá (1.C)
2. miesto - D. Gregová (1.B)
3. miesto - R. Pajorková (1.C)

umelá pieseň
1. miesto - neudelené
2. miesto - neudelené
3. miesto - V. Ivanová (2.A)

populárna pieseň
1. miesto - M. Hrabčáková (1.B)
2. miesto - E. Juhászová (2.B)
3. miesto - B. Žmiková (3.A)


Školské kolo v aerobiku
1. miesto - D. Petríková (1.C)


Okresné kolo v aerobiku
2. miesto - D. Petríková (1.C)
3. miesto - T. Senková (4.A)
4. miesto - I. Žilková (4.A)


Hviezdoslavov Kubín - školské kolo
próza
1. miesto - E. Poláková (4.B)
2. miesto - N. Tomková (3.A)
3. miesto - M. Hlavatý (1.D)

poézia

1. miesto - I. Drechslerová (4.B)

2. miesto - R. Pajorková (1.C)
3. miesto - Z. Cicaničová (4.B)

fotogaléria


SOČ z pedagogiky a psychológie - školské kolo
Dňa
21.01.2008 sa uskutočnilo školské kolo SOČ z pedagogiky a psychológie, na ktorom sa zúčastnilo 12 študentov 1. - 4. ročníka. Niektoré práce boli vypracované individuálne a nad niektorými pracovali 2 - 3 členné skupiny žiakov.
1. miesto - J. Konfederáková (3.A)
2. miesto - A. Kopáčová, M. Anderko, D. Zalka (2.D)
3. miesto - T. Senková, V. Tomčufčíková, I. Žilková (4.A)



  • Február 2008


PaSA a Fašiangy
PaSA sa zapojila
do fašiangových osláv mesta Prešov v dňoch 04.02. - 05.02.2008. Prispeli sme programom a maskami, ktoré sa predstavili Prešovčanom v sprievode fašiangových masiek.

fotogaléria



Medziročníkový turnaj v basketbale - školské kolo (október - február)
1. miesto - 3. ročník
2. miesto - 2. ročník
3. miesto - 1. ročník


Medziročníkový turnaj vo volejbale - školské kolo (december - február)
1. miesto - 3. ročník
2. miesto - 2. ročník
3. miesto - 4. ročník


Štúrov pamätník
- školské kolo
1. miesto - E. Icsová (3.C)
2. miesto - M. Dronzeková (3.B)
3. miesto - D. Michaleková (1.C)


Súťaž študentov stredných škôl v rétorike - okresné kolo

Dňa 29.02.2008 získala M. Kravcová (4.C) diplom za 1. miesto na okresnej súťaži študentov stredných škôl v rétorike.

diplom




  • Marec 2008


NIE DROGÁM 2008 - obvodové kolo
Dňa
14.03.2008 získala naša škola diplom za 1. miesto v súťaži NIE DROGÁM 2008 (obvodové kolo).

diplom



Oblastné majstrovstvá vo volejbale
2. miesto v skupine


Mládež spieva 2008
Dievčenský spevácky
zbor Gaudeamus získal dňa 28.03.2008 vo Vranove nad Topľou diplom za účasť a spontánny prejav na krajskej súťažnej prehliadke mládežníckych speváckych zborov Mládež spieva 2008.


Abodka a Dni Thálie v Prešove
V dňoch 31.03. - 01.04.2008 sa konala regionálna prehliadka amatérskych divadelných súborov Dni s Tháliou. DS Abodka tu získal za predstavenie "Ako chutí soľ " diplom za autorský prístup a pôsobivú scénografiu.

fotogaléria




  • Apríl 2008


Dňa 17.04.2008 divadelný súbor Abodka získal diplom za 2. miesto v interaktívnom súťažnom projekte pre stredné školy "Keby sme boli všetci rovnakí, neboli by sme výnimoční" v kategórii "Láska medzi kultúrami."

čítať viac...



Dňa
24.04.2008 sa konal Inštrumentálny koncert PaSA, na ktorom vystúpili študenti našej školy.

fotogaléria



Makovická struna
Dňa
29.04.2008 Zväz Rusínov - Ukrajincov SR v Prešove organizoval regionálnu prehliadku ukrajinskej a rusínskej piesne "Makovická struna," na ktorej našu školu úspešne reprezentovali študentky:
2. kategória sólo
1. miesto -
L. Luciková (3.B)

2. kategória duo
2. miesto -
I. Holomančinová (2.A), Z. Dušáková (2.B)

3. kategória duo
1. miesto -
M. Fecková (4.A), M. Sikorjaková (4.A)



  • Máj 2008


Hviezdoslavov Kubín - regionálna súťaž
Prešovský sasmosprávny kraj a Šarišské osvetové stredisko v Prešove udelili dňa
07.05.2008 Z. Cicaničovej (4.B) diplom za 3. miesto v IV. kategórii na regionálnej súťaži v umeleckom prednese poézie, prózy a divadiel poézie Hviezdoslavov Kubín.


Písali o nás v Prešovskom Korzári...
Dňa 10.05.2008 v Prešovskom Korzári vyšiel článok "Všetci sme iní, a preto sme výnimoč."

čítať viac...



Aj PaSA prispela k svetovému rekordu v Štvorylke...

Dňa 16.05.2008 sa 29 prešovských škôl spolu s inými školami v rôznych častiach Európy pokúsilo prekonať svetový rekord v počte tanečníkov v synchronizovanom tanci štvorylky. Išlo o medzinárodný festival mladých - European Quadrille Dance Festival, ktorého organizátori naplnili svoj cieľ - zápis do Guinnessovej knihy rekordov.

fotogaléria



Večerný beh mestom Prešov

4. miesto - B. Kostková - Zelinová (2.B)
6. miesto - E. Šimcová (2.B)


Nie drogám 2008
V literárnej časti súťaže Nie drogám boli ocenené práce A. Iľkovej (1.C), S. Banduričovej (1.D) a S. Semanovej (1.D).


Dlhodobé oblastné majstrovstvá v basketbale (október - máj)
4. miesto


Atletika
- oblastné kolo
3. miesto v behu na 1500 m - B. Kostková - Zelinová (2.B)
4. miesto v behu na 200 m - L. Dobronská (1.A)
4. miesto v behu na 400 m - M. Dutková (1.A)
5. miesto v behu na 800 m - E. Šimcová (2.B)


Finále súťažno-zábavného podujatia Nie drogám 2008
ABC - centrum voľného času v Prešove organizovalo dňa
30.05.2008 finále súťažno-zábavného podujatia Nie drogám 2008. Za našu školu súťažilo 6-členné družstvo zložené z 3 dievčat a 3 chlapcov 1. - 3. ročníka. Získali sme diplom za 3. miesto.

fotogaléria




  • Jún 2008


Moje mesto Prešov 2008
Okresná knižnica P. O. Hviezdoslava a slovensko-anglický magazín Moje mesto Prešov – My City Prešov vyhlásili 2. ročník súťaže Moje mesto Prešov 2008. Jednou z kategórií bola Rozprávka môjho mesta, do ktorej sa úspešne zapojili V. Stariňáková (1.C), M. Hrabčák (1.D), J. Rakošová (1.D) a S. Semanová (1.D).



Keď si vymýšľam
Do finále literárnej súťaže
Keď si vymýšľam svojimi poviedkami postúpili M. Hlavatý (1.D) a Z. Jurčová (2.C).


Beh olympijského dňa
3. miesto - V. Ivanková (1.B)
4. miesto - R. Pajorková (1.C)
5. miesto - S. Borzová (1.C)


Olympiáda PaSA
Dňa 18.06.2008 sa na našej škole konala
Školská olympiáda PaSA.

fotogaléria

skok do diaľky - dievčatá
1. miesto - M. Kozmová (3.C)
2. miesto - V. Čandová (3.B)
3. miesto - L. Macejová (1.B)
skok do diaľky - chlapci
1. miesto - J. Bačinský (3.B)
2. miesto - Š. Buzogáň (3.B)
3. miesto - P. Krajcer (2.D)
skok do výšky - dievčatá
1. miesto - L. Mikitová (2.D)
2. miesto - M. Mikitová (3.B)
3. miesto - P. Katicová (3.C)
skok do výšky - chlapci
1. miesto - P. Horváth (3.B)
2. miesto - T. Kluknavský (1.B)
3. miesto - Š. Buzogáň (3.B)
hod plnou loptou - dievčatá
1. miesto - M. Duľová (1.D)
2. miesto - L. Dobronská (1.A)
3. miesto - L. Šalamonová (3.B)
hod plnou loptou - chlapci
1. miesto - M. Spišák (1.A)
2. miesto - M. Hrabčák (1.D)
3. miesto - J. Bačinský (3.B)
1000 m - dievčatá
1. miesto - B. Kostková - Zelinová (2.B)
2. miesto - A. Brincková (2.B)
3. miesto - M. Fecková (2.A)
šplh - dievčatá
1. miesto - P. Pasternáková (3.C)
2. miesto - L. Pohlyová (3.C)
3. miesto - A. Ferencová (1.D)
šplh - chlapci
1. miesto - J. Bačinský (3.B)
2. miesto - T. Kluknavský (1.B)
3. miesto - J. Murgaš (3.D)
preskok cez švihadlo striedavonož - dievčatá
1. miesto - M. Tatarková (3.C)

2. miesto - N. Menyköová (3.C)

3. miesto - M. Mikitová (3.B), Dobronská (1.A)
preskok cez švihadlo striedavonož - chlapci
1. miesto - P. Horváth (3.B)
2. miesto - Š. Buzogáň (3.B)
3. miesto - J. Murgaš (3.D)
preskok cez švihadlo obojnož - dievčatá
1. miesto - S. Horvátová (1.A)
2. miesto - L. Mikitová (2.D)
3. miesto - Ľ. Maníková (3.B)
preskok cez švihadlo obojnož - chlapci
1. miesto - J. Murgaš (2.D)
2. miesto - Š. Buzogáň (3:B)
3. miesto - P. Horvát (3.B)
preskok cez švihadlo - dvojboj - dievčatá
1. miesto - N. Menyköová (3.C)
2. miesto - S. Horvátová (1.A)
3. miesto - L. Šestáková (1.C)
preskok cez švihadlo - dvojboj - chlapci
1. miesto - J. Murgaš (3.D)
2. miesto - Š. Buzogáň (3.B)
3. miesto - P. Horvát (3.B)
umiestnenie v športových hrách
1. miesto - 3. ročník
2. miesto - 2. ročník
3. miesto - 1. ročník
súťaž o najzdatnejšiu triedu
1. miesto - 3.C
2. miesto - 2.B
3. miesto - 3.B
súťaž o najzdatnejšieho chlapca
1. miesto - Š. Buzogáň (3.B)
2. miesto - J. Bačinský (3.B)
3. miesto - M. Hrabčák (1.D)


Matematická korešpondenčná súťaž MAKS
V školskom roku 2007/2008 sa do celoslovenskej matematickej korešpondenčnej súťaže MAKS zapojili žiaci z 1., 2. a 3. ročníka našej školy.
Medzi hviezdami matematického neba sa vo svojej kategórii umiestnila
A. Zorvanová (2.B) a získala diplom trojnásobnej hviezdy.

Hlavná stránka | Kontakty | O škole | Aktuality | Dokumenty | Voľné pracovné miesta | Zmluvy, faktúry | 7649 M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo | 7661 M sociálno-výchovný pracovník | 7518 Q špeciálna pedagogika | Prijímacie pohovory | Maturita | Prax | Žiacka knižka | Zoznam učiteľov | Zoznam žiakov | Rozvrhy | Úspechy žiakov | Fotogaléria | Krúžky | Školská jedáleň pri GK2 | Školská pošta | Program ALF | Mapa stránky


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu